יום ב', ג’ בחשון תשע”ח
    דף הבית  |  למה דווקא שפמ  |  צוות הפסיכולוגים  |  פורום-צוות המומחים  |  טפסים  |  יצירת קשר  
דף ראשי
סוגי האבחונים ומטרותיהם
מאמרים
המלצות וסיפורים
פס קישורים עליון
באנרים
תפסיקו לריב
כמה עצות להורים בנושא מריבות אחים: למה הם רבים? סיבות רבות ומגוונות, אך לרוב הסיבה העיקרית היא רצון למשוך את תשומת לב ההורים, לבנות קואליציה עם אחד מבני המשפחה כנגד בני משפחה אחרים או לחזק את תחושת השייכות והמעמד בתוך המשפחה.
תגובות: -1   צפיות: -1
כיצד לעזור לילד הנמצא במצוקה נפשית
הילד שלך קרוב לך ביותר, אך לא תמיד אתה ער לשינויים המתחוללים בנפשו. הוא עשוי להביע התנהגויות לא אופייניות ואף קיצוניות כתוצאה משינוים ואירועים משמעותיים בחייו. הכוונה לשינויים בסביבת המגורים או הלימודים, לידת אח במשפחה, סכסוך בין ההורים, קשיים בתפקוד הלימודי או החברתי ועוד.
תגובות: -1   צפיות: -1
הילדים שוב לא שומעים בקולנו.....מדוע זה קורה?מה לעשות?
איך זה ייתכן שהילד שלנו הנבון והמקסים פשוט ' מצפצף' עלינו. שוב ושוב אנחנו מבקשים ממנו לא להתחצף / לא לריב עם אחותו / להכין שיעורים / להכנס לאמבטיה – והוא בשלו. אל דאגה. אתם לא היחידים. ילדים רבים אינם 'ממושמעים' ולהלן מספר סיבות להתנהגות זו: - ילדים מונעים פעמים רבות מתוך דחף רגעי. פועלים לסיפוק צרכים מיידיים ומתקשים לווסת את רגשותיהם. - ילדים לרוב לא מודעים למגוון השיקולים והאילוצים של ההורים וסביבתם הקרובה, אשר בגינם הם אינם מקבלים את מבוקשם. בהקשר זה נהוג לומר כי ילדים הם צופים מצוינים אך פרשנים גרועים. - ילדים לעתים קרובות אינם מבינים מדוע אסור להתנהג בצורה אלימה או מאוד לא נעימה. הם בעלי חשיבה אגוצנטרית ומרוכזים בעולמם ולכן נראה להם טבעי או הגיוני להתפרץ או להשתולל כאשר נשללת מהם האפשרות להשיג את מבוקשתם .- לעתים ילדים סבורים שהתנהגותם יכולה לשרת את מטרותיהם. כלומר, הם חושבים שאם הם יבכו, יאיימו או ירביצו, יגדל הסיכוי שיקבלו את מבוקשם. סברה זו פעמים רבות מחוזקת על-ידי ההורים והסביבה הקרובה, אשר נכנעים לדרישות הילד ובכך מגבירים את צפיותיו לתגמול בכל פעם שיגיב בתוקפנות.
תגובות: -1   צפיות: -1
מה זה הפרעות קשב וריכוז?
הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא תופעה מוזרה במקצת ושנויה במחלוקת. מצד אחד זוהי תופעה מובהקת ומצד שני אין הסבר או תיאוריה משותפת לכל אנשי המקצוע. יש הסברים רבים, טיפולים רבים ושונים והרבה מאד אינפורמציה לא נכונה. בעבר חשבו שמדובר בהפרעה של ילדים ומתבגרים אך מחקרים חדשים מראים שההפרעה לא נעלמת עם השנים. מה שכן קורה הוא שהסובלים מן ההפרעה מוצאים לעצמם את הסביבה בה יוכלו לפעול באפקטיביות, לצמצם את המגבלות של ההפרעה ולנצל את היתרונות שלה (אנרגיות מעל הממוצע, היעדר שחיקה בנושאים שמעניינים אותם, נאמנות והתמסרות, תפקוד מעל הממוצע במצבי לחץ, תשומת לב לפרטים, אומץ לב ולקיחת סיכונים, יצירתיות מחשבתית).
תגובות: -1   צפיות: -1