יום ב', ג’ בחשון תשע”ח
    דף הבית  |  למה דווקא שפמ  |  צוות הפסיכולוגים  |  פורום-צוות המומחים  |  טפסים  |  יצירת קשר  
דף ראשי
סוגי האבחונים ומטרותיהם
מאמרים
המלצות וסיפורים
פס קישורים עליון
באנרים
אבחון פסיכולוגי
אבחון שמטרתו היא הערכת תפקודו של הילד, תוך התייחסות להיבט השכלי והרגשי. בתחום השכלי נעשית הערכה של היכולת של הילד (IQ) עם התייחסות לקשיים בתחומים שונים. בתחום הרגשי נעשית הערכה של כוחות הילד, יכולת התמודדות עם קשיים והדימוי העצמי תוך התייחסות למקומו וליחסים במשפחה. האבחון מתבצע על ידי פסיכולוגים ומוכר על ידי משרד החינוך.
תגובות: -1   צפיות: -1
אבחון דידקטי
מטרתו לבחון קיומן של לקויות למידה, להעריך את מאפייני הלמידה של הילד ומוקדי הכוח שלו בתהליך הלמידה ולהתוות דרכי טיפול מתאימות. האבחון נעשה על ידי מאבחנות דידקטיות מוסמכות ומוכר על ידי משרד החינוך.
תגובות: 0   צפיות: 624
אבחון פסיכו-דידקטי
אבחון כוללני המשלב את התחום הפסיכולוגי והדידקטי. האבחון כולל הערכת היכולת השכלית של הילד תוך התייחסות למימדים הרגשיים ומספק תמונה אטרקטיבית ביחס ליכולותיו. האבחון מתבצע על ידי פסיכולוגים ומוכר על ידי משרד החינוך לצורך התאמות בבחינות בכל הרמות ומסגרות (בנוסף להתאמות לבגרויות).
תגובות: 0   צפיות: 1096
אבחון מוכנות והקפצה
האבחון מיועד לילדים בגילאי טרום חובה, שהומלץ להקפיצם לכיתה א'. האבחון ממפה את תחומי הקושי והחוזק של הילד הצעיר ומעריך את המסוגלות הרגשית שלו להתמודד עם מעבר למסגרת תובענית יותר, תוך התייחסות לתפקודו במסגרת הגן והמשפחה. האבחון נעשה על ידי פסיכולוגים ומוכר על ידי משרד החינוך והעירייה.
תגובות: 0   צפיות: 68
אבחון CPT
CPT הוא כינוי ל"משפחה" של מבחנים נוירו פסיכולוגיים ממוחשבים. מבחן זה נעזר בטכניקה ממוחשבת כדי לבדוק תפקודי קשב, הן לצורך אבחון קליני והן לצורך מחקר. בתחום אבחון הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) משתמשים במבחני CPT כדי להעריך את יכולת הקשב המתמשך של הנבדק ואת יכולתו לעכב תגובות. במהלך המבחן מוצג לנבדק רצף של גירויים (לרוב חזותיים, אולם ישנם גם מבחנים שמיעתיים המרכיבים העיקריים הנבדקים הם זמן תגובה ודיוק הביצוע. תפקודו של הנבדק משווה לנורמה של בני גילו. בדיקת ה- CPTהיא כלי אחד ממערך האבחון השלם של הפרעת קשב וריכוז ואין להסתמך עליה באופן בלעדי לקביעת הפרעת קשב.
תגובות: 0   צפיות: 50
אבחונים למבוגרים
פעמים רבות, המבוגר הסובל מלקויות למידה , קשי קשב וריכוז או קושי רגשי, איננו מודע לכך. שנים רבות מלוות אותו תפיסות ו"אבחנות" שונות לגבי עצמו, 'אני עצלן, בלגניסט, איטי' ועוד. . אבחון למבוגרים מיועד לבני 18 ומעלה, לסטודנטים הנתקלים בקשים וזקוקים להקלות בבחינותיהם באוניברסיטה, או להורים, שבעקבות אבחוני ילדיהם מפתחים מודעות לבעייתם שלהם.
תגובות: 0   צפיות: 170